Socialinė kampanija „Duoti ar neduoti?“ neaplenkė ir Mažeikių ligoninės

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Po šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigas keliaujanti kampanija apsilankė ir Regioninėje Mažeikių ligoninėje (toliau – Ligoninė). Nuo rugsėjo pradžios visi apsilankiusieji Ligoninės I-ame aukšte galėjo išvysti „Duoti ar neduoti?“ stendą ir buvo kviečiami išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu.

Tęsiant kampaniją, rugsėjo 20 d. stendas iškeliavo į Joniškį, tad medikų bendruomenei buvo puiki proga susitikti su kampanijos iniciatoriais. Susitikimo metu diskutuota antikorupcine tema.

Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl ir interpretacijos gali būti įvairios, tad tiek medikams, tiek pacientams labai svarbu įvertinti aplinkybes tinkamai, nes teisingas problemos sprendimas – sąmoningas pasirinkimas kyšio neduoti ir jo nereikalauti.